DEVENTER - Vrijdag 23 mei presenteerde Achterhoek Uitgevers het boek Deventer, geschiedenis in vogelvlucht in Boekhandel Praamstra. De uitgave geeft, zoals de titel al doet vermoeden, in vogelvlucht een overzicht van de rijke geschiedenis van onze hanzestad. Het boek is geschreven door Marijke Nieuwenhuis en Davy Kastelein.

Deventer, geschiedenis in vogelvlucht telt 70 pagina's en start bij de eerste bewoners, verhaalt over de aanval van de Vikingen, gaat in op de economische bloeiperiode van de Hanze en vat kort de gevechten tussen de Staatsen en Spanjaarden in en rondom de stad tijdens de Tachtigjarige Oorlog samen. Daarna volgen hoofdstukken over Deventer als vestingstad, de patriottentijd, de Franse overheersing en de stadsuitbreidingen in de negentiende eeuw.

Natuurlijk wordt ingegaan op de Deventer Koek, de legendarische schaatstoernooien op de IJsbaan aan de Rembrandtkade en op prachtige evenementen als het Dickens Festijn, de Boekenmarkt en Deventer op Stelten. De uitgave eindigt met de groei van de stad na 1945 en de recente ontwikkelingen in 't Havenkwartier.

Deventer, geschiedenis in vogelvlucht is opgedeeld in 30 korte hoofdstukken en rijkelijk voorzien van uiteenlopend beeldmateriaal. De uitgave is voor € 16,95 verkrijgbaar in diverse boekwinkels en de VVV in Deventer.